Puzdra na mobily ? Nájdete ich tu! ¦ "UROB SI SÁM" - e-shop, drevené lišty, krycie drevené lišty, podlahové drevené lišty, ozdobné drevené lišty. ¦

Ryby | Recepty.vander.sk


Úvod >>> Ryby

RybyRybie mäso sa svojou výživovou hodnotou vyrovná iným druhom mäsa. Obsahuje potrebné množstvo bielkovín, niektoré druhy rýb majú aj vysoký podiel tukov. Rybie mäso je zväčša ľahko stráviteľné a je vhodné aj ako súčasť diétnej stravy. Obsahuje mnoho dôležitých vitamínov (najmä vitamíny A, B, D, a E) a minerálnych látok (draslík, sodík, železo a vápnik), ktoré sú dôležité pre ľudský organizmus. Dôležitá je aj nenasýtená mastná kyselina(eikosapentaenová kyselina), obsiahnutá predovšetkým v tuku morských rýb (ale aj niektorých sladkovodných) rýb). Táto kyselina má pozitívny účinok pri prevencii chorôb kardiovaskulárneho systému, pôsobí vhodne aj pri liečení niektorých obličkových chorôb, zápalov a pod. Morské ryby sú navyša zdrojom jódu.

Hodnota rybieho mäsa nespočíva len v priaznivej štruktúre bielkovín a tukov, ale aj v jeho vôňi a chuti a nespočetných možnostiach úprav.

Rybie mäso má však aj niektoré nevýhodné vlastnosti. Vzhľadom na vysoký obsah vody sa rýchlo kazí, obzvlášť pri neodbornom ošetrení. Má takisto málo väziva a jeho svalové vlákna sú jemnejšie a kratšie, a tak sa mäso pri nadmernom varení rozpadáva. Niektoré druhy rýb majú v svalovine množstvo drobných kostičiek, iné druhy sú zasa menej obľúbené pre svoj výrazný rybí pach.

Dobre upravená rybe je však chutnou a hodnotnou potravou.

Lutein Zeaxantin

Produkt obsahuje lutein, zeaxantin a zinok, ktorý prispieva k udržaniu dobrého zraku, k správnemu fungovaniu imunitného systému.
Viac info!11.80€

Kapucínka väčšia

Tento produkt obsahuje mikronizovaný extrakt rastliny Kapucínka väčšia, čo znamená, že jeho častice sú dostatočne malé, aby sa cez tenké
Viac info!7.20€

Čertov pazúr + MSM

Základom produktu je výťažok z koreňa rastliny Harpagophytum procumbens, slovensky Čertov pazúr a MSM - metyl sulfonylmethan.
Viac info!7.90€

Železo plus

Železo je nevyhnutnou súčasťou hemoglobínu, zložky červených krviniek prenášajúce kyslík k bunkám. Je zvlášť potrebné v tehotenstve,
Viac info!4.30€

Zabudnuté heslo Vaša e-mailová adresa:

Prihlásenie
Užívateľské meno:
Heslo:
Zabudli ste heslo?
Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa

Reklama

Nové recepty

Cuketový nákyp
Zdravá a výborná domáca nutela
Domáci chlieb
Tekvicové halušky
Domáce cestoviny (tagliatelle) so žihľavou a slaninkou
Zdravé a ľahké špenátovo-hráškové rizoto
Jednoduché pagáčiky
Mramorové mäso
Bravčové karé na rošte s citrónom
Vianočná štóla
Perníkový koláč
Bábovka s hrozienkami
Syrové pagáčiky
Guláš
Nepečená mandarínková torta
Falošná treska
Syrové cestoviny
Libanonská placka
Zapekaná kuracia zmes z bylinkového cesta
Kura po gazdovsky
Kuracie stehienka v zeleninovej omáčke
Kurča s bylinkami
Tiramisu s kávou
Karamelový krémeš
Čučoriedkové mafiny