Puzdra na mobily ? Nájdete ich tu! ¦ "UROB SI SÁM" - e-shop, drevené lišty, krycie drevené lišty, podlahové drevené lišty, ozdobné drevené lišty. ¦

Prílohy k mäsu, omáčky | Recepty.vander.sk


Úvod >>> Prílohy k mäsu, omáčky

OmáčkyOmáčky spestrujú stravu a robia ju chutnejšou.

Omáčky zahusťujeme buď svetlou, alebo tmavou zápražkou, nikdy však priveľmi opraženou, pretože potom je omáčka ťažko stráviteľná.

Zápražku na omáčku riedime postupne. Najskôr ju rozriedime na hladkú kašu a pomaly, za stáleho miešania do nej prilievame ďalšiu tekutinu. Do smotanových omáčok pripravujeme zápražku tak, že ju iba necháme na tuku speniť.

Omáčky podávame najčastejšie s mäsom, predovšetkým s varenou hovädzinou a s rôznymi druhmi knedlí alebo cestovín, so zemiakmi či s ryžou.

Zápražkové omáčky pripravujeme tmavé alebo svetlé. Na tmavé omáčky upražíme zápražku do zlatista, na svetlé omáčky necháme múku s tukom iba speniť alebo len slabo zružovieť. Zápražku riedime studeným vývarom z kostí alebo vodou. Tekutiny prilievame po častiach a stále miešame, aby nevznikli hrčky, čo sa často stáva najmä pri svetlej zápražke. Rozriedenú zápražku vždy dostatočne rozvaríme. Omáčka je potom hladká, má jemnú chuť a je lepie stráviteľná.

Zápražku pripravujeme pre štyry osoby, približne z 50-60 g tuku a z rovnakého množstva múky. Môžeme ju pripraviť aj na sucho: múku nikoľkokrát premiešame, krátko opražíme a vmiešame tuk. Tento spôsob úpravy je vhodný najmä pri niektorých diétach, lebo zápražka je ľahšie stráviteľná.

Kapucínka väčšia

Tento produkt obsahuje mikronizovaný extrakt rastliny Kapucínka väčšia, čo znamená, že jeho častice sú dostatočne malé, aby sa cez tenké
Viac info!7.20€

Joint Aktiv

Joint Activ - komplexná ochrana pre Vaše kĺby.
Viac info!11.80€

Železo plus

Železo je nevyhnutnou súčasťou hemoglobínu, zložky červených krviniek prenášajúce kyslík k bunkám. Je zvlášť potrebné v tehotenstve,
Viac info!4.30€

Slim diet shake

Slim Diet Shake je produkt v koktejlovej forme s nízkym obsahom kalórií. Je veľmi chutný, účinný a môžete si vybrať z troch príchutí. 
Viac info!13.20€

Prihlásenie
Užívateľské meno:
Heslo:
Zabudli ste heslo?
Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa

Reklama

Nové recepty

Cuketový nákyp
Zdravá a výborná domáca nutela
Domáci chlieb
Tekvicové halušky
Domáce cestoviny (tagliatelle) so žihľavou a slaninkou
Zdravé a ľahké špenátovo-hráškové rizoto
Jednoduché pagáčiky
Mramorové mäso
Bravčové karé na rošte s citrónom
Vianočná štóla
Perníkový koláč
Bábovka s hrozienkami
Syrové pagáčiky
Guláš
Nepečená mandarínková torta
Falošná treska
Syrové cestoviny
Libanonská placka
Zapekaná kuracia zmes z bylinkového cesta
Kura po gazdovsky
Kuracie stehienka v zeleninovej omáčke
Kurča s bylinkami
Tiramisu s kávou
Karamelový krémeš
Čučoriedkové mafiny