Puzdra na mobily ? Nájdete ich tu! ¦ "UROB SI SÁM" - e-shop, drevené lišty, krycie drevené lišty, podlahové drevené lišty, ozdobné drevené lišty. ¦

Liečivá sila jablčnej diéty


Úvod >>> Zdravie a strava >>> Liečivá sila jablčnej diéty

Liečivá sila jablčnej diéty

Jablčná diétaJabloň bola známa a cenená už v najstarších časoch skoro u všetkých národov. Dnes poznáme okolo šesťsto odrôd jabĺk.

Okrem sodíka, draslíka, horčíka, fosforu, síry a chlóru bol v jablku dokázaný aj kysličník kremičitý a hliník. K tomu sa ešte družia éterické zlúčeniny ovocných kyselín, ktoré dávajú ovociu príjemnú vôňu. Ďalej sa v jablku nachádza látka pektín, ktorá na seba viaže množstvo vody a slúži ako liečebný prostriedok pri chorobách krvného obehu.

Jablčná diéta ja dnes lekármi často doporučovaná. Predovšetkým sa užíva pri žalúdočných a črevných kataroch, úplavici a paratýfuse. Každé dve hodiny podávame neolúpané jablká nastrúhané na sklenenom strúhadle. Denne ich možno takto zjesť 1 až 1.5 kg. Pritom samozrejme nič iné nejeme a vystríhame sa liekov. Koloidné látky, ktoré sú schopné viazať na seba vodu, ďalej éterické látky s ovocnými kyselinami, triesloviny a minerálne látky liečia skoro zázračne.

Viedenský klinik Jagič liečil po dva až tri dni jablčným kompótom a dosiahol pri zápale obličiek,Jablká vodnateľnosti, srdcových a cievnych ochoreniach veľmi pekné výsledky. Pripravil z 1.5 kg jabĺk sladený kompót, ktorý podával chorým. takáto strava šetrí obličky, srdce a pečeň. Jablko obsahuje malé množstvo kuchynskej soli a bielkovín. To podporuje odtučňovaciu kúru. Treba sa zmieniť ešte o jednej prednosti používania jabĺk: obsah arzénu, železa a fosforu sa doporučuje chudokrvným a duševným pracovníkom. Deti, ktoré si berú pravidelne do školy jablká, sú chránené pred mnohými nákazami.

Nesmieme zabúdať ani na jablčnú šťavu, ktorá nielen občerstvuje, ale pôsobí aj ako uspokojujúci liečebný prostriedok.

Čaj z jabĺk ako denný nápoj uspokojuje nervy a celkove posilňuje. Mal by slúžiť ako doplnkový liečebný prostriedok pri dne, reumatizme, ochorení pečene a obličiek, pri zvýšení tlaku a srdcových poruchách.

(Článok z knihy "Zdravie je základom životného šťastie")

Autor: Admin | Pridané: 06.06.2010 11:19:26 | Posledná úprava: 06.06.2010 20:49:45

Acai Slim diet

Produkt obsahuje Acai berry extrakt, guaranu extrakt a zelený čaj extrakt.
Viac info!11.50€

Koenzým Q10 s rakytníkovým olejom

Koenzým Q10 dodáva energiu pre srdcový sval. Rastlina budúcnosti, tak sa nazýva rakytník, ktorý býva niekedy označovaný ako citrónovník se
Viac info!6.40€

Betaglukán koncentrát

Bioaktívny Betaglukán koncentrát obsahuje vysoko aktívny betaglukán v najúčinnejšej koloidnej forme na prípravu nápoja. Užívanie tohto pro
Viac info!9.60€


Komentáre k článku: Liečivá sila jablčnej diéty

Zatiaľ ešte nikto nepridal komentár, buďte prvý.

Komentáre môžu pridávať len registrovaný
Prihlásenie
Užívateľské meno:
Heslo:
Zabudli ste heslo?
Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa

Reklama

Nové recepty

Cuketový nákyp
Zdravá a výborná domáca nutela
Domáci chlieb
Tekvicové halušky
Domáce cestoviny (tagliatelle) so žihľavou a slaninkou
Zdravé a ľahké špenátovo-hráškové rizoto
Jednoduché pagáčiky
Mramorové mäso
Bravčové karé na rošte s citrónom
Vianočná štóla
Perníkový koláč
Bábovka s hrozienkami
Syrové pagáčiky
Guláš
Nepečená mandarínková torta
Falošná treska
Syrové cestoviny
Libanonská placka
Zapekaná kuracia zmes z bylinkového cesta
Kura po gazdovsky
Kuracie stehienka v zeleninovej omáčke
Kurča s bylinkami
Tiramisu s kávou
Karamelový krémeš
Čučoriedkové mafiny